Men’s Pairs Champions

Year
Lead
Skip
Club

2019

G Robinson

A Forsyth

Clayton

2018

A Machiolli

N Murray

Bundoora RSL

2017

J McCarron

B Hubber

Glenroy

2016

D Irwin

M Irwin

Heathmont

2015

M Solly

G Solly

Portland RSL

2014

G Archer

D Benwell

Clayton

2013

R Watt

C Watt

Moonee Ponds

2012

A Dove

W Roberts

Yarraville/Footscray

2011

J Burt

A Flapper

Essendon

2010

M Cipolla

N McIntyre

Bundoora RSL

2009

D Arthur

B Close

Queenscliff

2008

P Pangrazio

V Moloney

Warrnambool City Memorial

2007

M Cipolla

L Schraner

Bundoora

2006

T Fraser

M McDonald

Hastings

2005

N Reddrop

G Shilling

Kyabram

2004

T O’Donnell

C Jardine

Sunbury

2003

T Stevens

G McGregor

Coatesville

2002

J Simmonds

J Simmonds

Yarra Glen

2001

T Cotrill

B Martin

McKinnon

2000

M O’Neil

C Annett

Altona

1999

B Close

G Hopwood

Melbourne

1998

M Pearce

G Maskell

Burden Park

1997

B Greening/M Casey (sub)

S Fordham

Altona

1996

V Rio

W Young

Keilor

1995

B Richards

B Hoey

Melbourne

1994

R Morrisey

A Gray

Footscray City

1993

B Hoey

J Hurst

Footscray City

1992

G Tinning

G Cameron

Tongala

1991

E Caddell

S Larpent

Oakleigh

1990

E Hubbard

R Laycock

Creswick

1989

R Milone

G Milone

Werribee

1988

G Tinning

G Cameron

Tongala

1987

A Oliver

R Oliver

Kyneton

1986

Q Aldridge

G Mackerell

Violet Town

1985

R Wilson

B Stewart

Fawkner

1984

A Vale

D Grant

Doncaster

1983

P Middleton

R Middleton

Mitcham

1982

M Grimshaw

K Plattfuss

Deniliquin

1981

S Burgess

A Lockett

Bendigo

1980

M Grimshaw

K Plattfuss

Deniliquin

1979

R Seddon

R Grissold

Doncaster

1978

G Forsyth

A Bolge

Leongatha

1977

D Sunderman

N Drew

Heyfield

1976

J Warner

G S Warner

Burwood

1975

C A Jackson

K Coote

Ivanhoe

1974

J Pianto

R Manning

Eaglehawk

1973

R Scapin

J Hosking

Werribee

1972

G Hicks

K Warburton

Tatura

1971

W G C Worrall

J M Dobbie

Glenferrie Hill

1970

D Gardner

P Fraser

Mildura

1969

J Habel

F Zanelli

Nagambie

1968

L Cullen

M R Stephens

St Kilda

1967

G Devine

F Malone

Moonee Ponds

1966

D Gardner

P Fraser

Mildura

1965

J Rubira

M Holland

Surrey Hills

1964

K Thomas

L Arthur

Belmont

1963

K Airey

A Haken

Leitchville

1962

R Ziersch

L Anders

Merbein

1961

R Delbridge

D Pearce

Murrumbeena

1960

F McKenzie

W Borwick

Colac

1959

F Billings

M Sutherland

Kyabram

1958

K Spry

G de V Bosisto

Kew

1957

G Perry

C Jackson

Fitzroy

1956

W Teague

R H Kelly

Alma

1955

L Cullen

E C Pick

St Kilda

1954

B Cuff

J Cuff

Preston

1953

W Teague

R H Kelly

Alma

1952

N Taylor

R Duncan

Camberwell

1951

B Cuff

G de V Bosisto

Auburn

1950

J Moore

H A Lockwood

St Kilda

1949

C O Priestly

H C Conde

Camberwell

1948

C W Beulke

J M Dowding

Glenhuntly

1947

Not held because of ABC Carnival in Melbourne

1946

P Sandral

F R Rogerson

St Kilda

1945

J Bunce

T H Jackett

City of Hawthorn

1944

H W Isbister

A E Rowlands

Murrumbeena

1943

G Baines

C V Duncan

Alma

1942

S A C Turner

J A Terdich

Ivanhoe

1941

J A Mumford

J S Davies

Fitzroy

1940

H T Setford

F W Hardham

Carlton

1939

J S Davies

J A Mumford

Collingwood City

1938

J C Blair

A J Louoghnan

MCC

1937

A B Stanley

E W Marsh

Victoria

1936

E A Goss

F Morsby

East Camberwell

1935

A Bruce

A D Taylor

Kew

1934

J A Ferguson

A B Stanley

Victoria

1933

R Meyer

M McPherson

Returned Soldiers

1932

J A Ferguson

A B Stanley

Victoria

1931

W P Spear

F Dobbie

City of Camberwell

1930

M J Shelley

W Swain

Carlton

1929

W Lush

J M Hill

Footscray City

1928

Not held because of ABC Carnival in Melbourne

1927

C Johnson

W P Dempster

Melbourne

1926

W A Fowler

J M Hill

Footscray City

1925

J G Baker

R W Franklin

Ascot Vale

1924

J E White

T M Vains

Melbourne

1923

C Jenkins

J C Blair

Armadale

1922

L Monson

A Mann

Ivanhoe

1921

S Huckerby

A G Greenham

Canterbury

1920

M J Collins

F Dobbie

Richmond Union

1906

G Marsden

A F le Coulliard

St Kilda