Women’s Fours Champions

Year
Lead
Second
Third
Skip
Club

2019

Tiffany Brodie

Courtney Gabb

Kelly McKerihen

Lisa Phillips

Composite

2018

Jo Calder

Julie Lowerson

Emma Simmonds

Dianne Gardner

Irymple

2017

Claire Sanders

Shirley Hummel

Kylie Whitehead

Anne Miles

Composite

2016

Mikayla Long

Lisa Trewarne

Tiffany Brodie

Carla Krizanic

Composite

2015

Blaine Edwards

Brooke Edwards

Leanne Dickenson

Gayle Edwards

Lalor

2014

Blaine Edwards

Brooke Edwards

Melanie Watt

Gayle Edwards

Lalor

2013

Jean Meltzer

Desiree Macaulay

Marion Pekelman

Ann McCarthy

Caulfield Park

2012

Lorna Dunn

Alma Gray

Gwen Campbell

Rhonda Ballard

Cohuna Golf

2011

P Brown

L Moloney

L Kortu

D Goldsack

Ashburton

2010

Nita Bouker

Heather Gray

Betty Adkins

Dawn Harkness

Frankston RSL

2009

Maryanne Smith

Doris Noyes

Angie Wilkinson

Barbara Crossley

Talbot

2008

Sandra Gates

Barbara White

Joyce Wardley

Lorraine Steel

Yallourn

2007

Pam Hunter

Valerie Passalaqua

Patricia Deveraux

June Lowrie

Castlemaine

2006

Lyn Collins

Gwenda Wiseman

Karen Dambrauskas

Barbara Withers

East Ivanhoe

2005

Leila Levy

Heather Haeusler

Gail Nadelman

Denese Brick

Glen Eira-McKinnon

2004

Grace Hewlitt

Sandra McColgan

Patrina Edwards

Gwen Hildebrand

Dromana

2003

Theresa Denier

Keitha Hasson

Joan Burns

Iris Donohue

Wonthaggi

2002

Julia Kiosses

Win McDonald

Judy Nardella

Michele King

Composite

2001

Alison Smith

Heather Connolly

Anne Ingham

Shirley Birkett

Maryborough H’Land

2000

Stacey Collier

Wendy Varcoe

Lyn Brown

M Canute

Composite

1999

P Evans

B Edwards

P Pyle

B Golding

Long Island CC

1998

P Pain

M Simons

J Ross

R Blaufuhs

Golden Square

1997

C Myers

Y Slatter

M Rheh

M Stewart

Rochester

1996

G Spinks

J Riley

M Dodds

N Tapscott

Boronia

1995

J Diamond

E Yelen

R Rubenstein

M Sadman

City of St Kilda

1994

B Watson

E Piper

P Taylor

M Gunn

Castlemain

1993

J Barr

E Hird

J Mott

B Mills

Brighton Beach

1992

I Robson

D Calthorpe

C Dobson

R Hatty

Keilor

1991

G Hudson

D Stephens

F Lawton

M Meadowcroft

Shepparton

1990

I Thomas

P Furner

E Dunn

F Dunn

Rainbow

1989

R Adams

R Williamson

P Alomes

J Bitton

Yarra Junction

1988

V McLean

E Newell

T Brent

L Evans

Stawell

1987

D KIng

A Duncan

A Nicholson

M Stevens

Composite

1986

R Hatty

C Dobson

D Calthope

V D’Arcy

Keilor

1985

G Walker

J O’Riley

B Alexander

D Jenkinson

Composite

1984

L Dixon

J Stirling

S Shellard

M Haywood

Lilydale

1983

E Irvine

F Jenkins

V Tyres

M Dobson

Boronia

1982

R Caines

L Steel

K Mathison

U Holt

Composite

1981

J Castelow

N Castanelli

D Radford

G McMahon

Morwell Club

1980

L Garside

J Evans

D Caldwell

R Whalley

Hampton

1979

Not Played

1978

J Castelow

D Radford

N Castanelli

G McMahon

Morwell Club

1977

I Walker

L Chislett

J O’Riley

D Jenkinson

Red Cliffs

1976

R Watson

V Clark

N Baker

S Eltringham

Caulfield