Men’s Fours Champions

Year
Lead
Second
Third
Skip
Club

2019

J Barry

J Pearce

R Morrisey

B Mahoney

Deer Park

2018

J Yates

D Burgess

J Bye-Norris

A Flapper

Essendon

2017

D Burgess (sub)

G Ryan

C Randall

A Tomkins

Bendigo East

2016

C Wilson

M WIlson

N Wilson

A Flapper

Essendon

2015

G Ryan

D Morris

B Holland

D Keenan

Bendigo East

2014

L Eddington

P Thomas

J Woodhouse

N McIntyre

Bundoora RSL

2013

M Cunningham

A Panther

J Thomas

J Burt

Victoria

2012

M Legin

R Bannister

R Bray

M Legin

Mildura Workingmans

2011

P Loe

J Burt

A Flapper

M Flapper

Essendon

2010

S Glasser

J McGillvray

S Cunnington

R Thorn

City of Echuca

2009

M Cipolla

C Bannon

L Aiello

A Galloway

Moonee Ponds

2008

S Jeffrey

P Williamson

J McCarron

R Green Jnr

Melbourne

2007

T Wood

T McRedmond

L Such

G Blades

Clayton

2006

D Swasbrick

M McDermott

G McDonald

A Bates

Wodonga

2005

D Sullivan

K Wayth

S Sullivan

B Close

Queenscliff

2004

G Woods

R Pickles

W Long

D Stephenson

Lalor

2003

T Perry

Damien Jones

David Jones

G Blades

Upwey / Tecoma

2002

R Chanter

D Podesta

J Hurst

T Simmons

Yarraville Footscray

2001

M McDermott

D Swasbrick

G Macdonald

A Bates

Wodonga

2000

T McRedmond

N Brennan

N Whitehead

C Buchanan

Dandenong Club

1999

R Hall

I Harper

P Middleton

R Middleton

Mitcham

1998

F Burke

K Mackenzie/R Henley

M Pearce

G Maskell

Burden Park

1997

A Sampson

S Agnew

C Buchanan

C McCarron

Dandenong Club

1996

J Edwards

K Ronaldson

A Langley

K Mackenzie

Burden Park

1995

J Piggot

A Henderson

D Staggard

G Sutcliffe

Numurkah Golf

1994

F Holcombe

I Reid

D Reid

B Gray

Burden Park

1993

S Currie

T Merlotte

R Crossley

J Ferguson

Bairnsdale

1992

I Woods

B Glover

C Jackson

B Warr

Sale

1991

J Bosisto

G Clements

B Whiffin

I Ross

Northcote

1990

M Poda

E Neal

B Fossey

I Bramwell

Long Island CC

1989

J West

P Scott

F Duthie

B Gallop

Blackburn

1988

M Quadara

R Glasser

D Dalton

B Stewart

Oakleigh

1987

L Lawrence

J Harding

R Palstra

J Wilson

Burwood

1986

M Barker

R M Wright

P Van Ross

B Richards

Melbourne

1985

K McKellan

J H Welch

I Sloss

J C Smith

Burwood

1984

J Davin

J Greenwood

P Middleton

R MIddleton

Mitcham

1983

C Johnson

J Curtis

G Hicks

K Warburton

Tatura

1982

J Davin

W Heyman

J Greenwood

R Middleton

Mitcham

1981

H Tibbett

J Crawford

R Wallace

J Pianto

Eaglehawk